Самооцінка викладача

САМООЦІНКА ВИКЛАДАЧА

Низька чи висока? Життя у світі постійних оцінок, перфекціонізму та порівнювань себе з іншими не минає безслідно ? Тести, екзамени, підвищення кваліфікації…

А якщо додати намагання бути “відмінницями” ще зі школи? ? Або професійний спорт з жорсткою конкуренцією та безжальною вимогливістю до себе???

Я за адекватну самооцінку. Вболіваю за це всіма фібрами своєї душі.

Наше ставлення до себе формується роками. На це впливають
⚫️ стосунки з батьками та братами/сестрами (вимогливість на грані перфекціонізму/порівнювання),
⚫️ як до вас ставилися однолітки (чи не було булінгу/глузувань) та як ставилися вчителі (критика і насмішки чи підтримка),
⚫️ чи були і є вірні друзі,
⚫️ ваші життєві ситуації (failures/achievements) та ще купа інших факторів.

Знаю, що багато викладачів борються з заниженою самооцінкою. Є і ті, у кого з’являється ? внаслідок певних досягнень/ перехвалювань, і т.д. Але цей пост швидше для тих, хто сумнівається у собі.

Хороша новина у тому, що самооцінка не є статичною. Вона має здатність мінятися.

З власного досвіду скажу, що дуже допомагає робота з коучем / психотерапевтом.

А ще дуже корисними будуть:

? техніка “мої перемоги” або ведення щоденника перемог (записувати те, чим ви дійсно пишаєтеся і що допомогло вам досягнути цих речей. Ви самі здивуєтеся, як багато їх є! І це не може бути просто удачею чи співпадінням! )

? сприймати невдачі як пригоди?? як можливість навчитися та отримати новий досвід. Тоді ви будете не боятися невдач, а шукати їх!?

? знаходити контр аргументи для внутрішнього критика (“Як я могла забути це слово? Який з мене викладач? – Так, стоп, у мене досить великий словниковий запас, я просто розгубилася у той момент. І взагалі, мій рівень підтверджено міжнародним сертифікатом! Пішов звідси, внутрішній критик!”)

? вести щоденника вдячності іншим та собі (додаток 5 minute journal вам у допомогу!)

? проводити час з людьми, які підтримують, а не з деструктивними особами

Я написала цю статтю, хоча вона зовсім не була у моєму контент-плані. Просто отримала прохання від вас розкрити тему самооцінки. Як вам?

Ось ще деякі уривки з англомовної статті, які показують ознаки того, що у людини можуть бути проблеми з адекватною самооцінкою:

 

 

І ось ознаки того, що у людини висока самооцінка:

 

І ось деякі фактори, які впливають на самооцінку:

 

Ось посилання на джерело – https://positivepsychology.com/self-esteem/

Залогуватися

Будь ласка, введіть свої дані:

Забули пароль? X